Nowa porcja zdjęć :)

04.07.2021

Zapraszam do obejrzenia zdjęć szczeniąt, które zrobiliśmy w dniu ukończenia przez nie drugiego tygodnia życia.

Fitness dla psów

03.07.2021

Potrzeba przerobienia tematu związanego z fitnesem dla psów zrodziła się w mojej głowie w momencie krytycznych uwag na temat Hany kondycji wystawowej. Postanowiłam więc popracować nad jej sylwetką, wzmocnieniem mięśni i elastycznością.
Gdy ma się w domu psy po dziesiątce ;-) - mam na myśli seniorów, widząc ich kondycję i dolegliwości można zauważyć i przemyśleć sobie wszystkie popełnione błędy. Świadomość, że wielu przypadłości można uniknąć jest po prostu bezcenna w momencie kiedy przyjmujemy do domu szczeniaka. Psy często nie sygnalizują bólu i to jest chyba największy problem, ponieważ możemy przegapić istotny uraz, który nie leczony rozwinie zwyrodnienie, które następnie będzie rzutowało na problemy w pozostałych częściach psiego ciała. Dlatego uważam regularne wizyty u fizjoterapeuty za wskazane a regularne ćwiczenia fitness za konieczne już od najmłodszych lat.

Na zdjęciu Hana na zajęciach fitness w Gabinecie Rehabilitacji Psów i Kotów Magdaleny Sołek w KołobrzeguSukcesy naszych wychowanków

03.07.2021

W dzień kiedy rodziły się nam szczenięta kilkaset kilometrów dalej, w Łodzi, nasz wychowanek SENCE OF HUMOR Give a Five zdobył ostatni wniosek CWC potrzebny mu do uzyskania tytułu Championa Polski. Moje ogromne gratulacje dla Właścicieli Tofika oraz dla Pani Natali Sicińskiej przygotowującej i prezentującej Tofika w ringu za ukończenie championatu mimo panujących obostrzeń i zawieszonych przez dłuższy czas wystaw. Dziękuję. Jestem dumna!Handling czyli sztuka prezentacji psa na wystawie.

02.07.2021

W ubiegłym roku wzięłam udział w dwóch warsztatach handlingowych prowadzonych przez Kimi Ka właścicielkę szkoły Handling& Training Of Course. Otrzymałam sporą dawkę wiedzy i ćwiczeń praktycznych z zakresu przygotowania psa do prezentacji w ringu wystawowym.
Tradycyjnie spaniele wystawia się na napiętej ringówce a w postawie przytrzymuje się głowę i ogon. Na seminarium uczyliśmy się głównie pracy na luźnej ringówce oraz z ustawieniem psa "na ciało". Uważam, że dzięki takiemu sposobowi pracy z psem łatwiej jest pokazać jego radosny charakter choć być może kosztem elegancji.
Poniżej wstawiam filmiki pokazujące Angel i Hanę i mnie po ćwiczeniach. Wybaczcie jakość filmików, ale byłam scenarzystą, kamerzystą i aktorem w jednym - niełatwe zadanie ale trzeba sobie jakoś radzić ;) Moja stylizacja też pozostawia wiele do życzenia ale nie liczyłam się z tym, że będę upubliczniać te filmy. Niestety tak wyszło, że nie mieliśmy okazji zaprezentować się na wystawie (szczególnie Hana) i zostałam z takimi tylko filmikami. Jak tylko odchowamy szczenięta i nie zawieszą znów wystaw będziemy szlifować nasze umiejętności w praktyce.

Angel :)

Hana :)

Ponownie Hana, tym razem na luźnej ringówce :)Aktualności z hodowli

02.07.2021

Czas płynie, szczenięta rosną a ja upajam się każdą chwilą spędzoną w kojcu wśród tych rozkosznych malutkich istotek.
Drugi tydzień w życiu szczeniąt to nadal jeszcze okres neonatalny, kiedy to maluchy głównie jedzą i śpią. Nasze maluchy rozwijają się książkowo, podwoiły już swoją wagę urodzeniową a dziś zaczęły otwierać oczy. Pełną sprawność widzenia osiągną jednak dopiero w wieku około 7 tygodni.
Na zdjęciu poniżej 5 pączków z cukrem pudrem i nadzieniem z róży :-).Narodziny szczeniąt

20.06.2021

20 czerwca 2021 roku urodził się długo wyczekiwany drugi miot w naszej hodowli.
Rodzicami szczeniąt są MAGICAL RABBIT Xilander - Magic, czarny podpalany pies przebywający w hodowli Coda Felice prowadzonej przez Dorotę Ptaszek oraz nasza Hana - SUNDAY CHILL Give a Five.
Magic jest pięknym psem mogącym pochwalić się wspaniałym rodowodem nawiązującym do rodowodu naszej Hany poprzez wspólnych przodków pochodzących z czołowych angielskich linii hodowlanych. Magic to również pies użytkowy, co dla mnie nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o stabilny charakter, temperament, łatwość uczenia się i chęć współpracy z człowiekiem. Jednak oprócz utytułowanych i pięknych przodków, użytkowości Magic to również gen podpalania, który tak bardzo kocham.
Jak widać na poniższym zdjęciu mamy 5 szczeniąt, 3 pieski w kolorze złotym, czarną suczkę oraz czarną-podpalaną suczkę.
Na razie maluchy głównie jedzą i śpią, rosną jak drożdżówki i pięknieją z dnia na dzień. Więcej informacje umieszczam na stronie Szczenięta >> Aktualny Miot.