Szczenięta.

Jestem członkiem Związku Kynologicznego w Polsce jedynego stowarzyszenia w Polsce należącego do najstarszej światowej organizacji kynologicznej FCI (Federation Cynologique Internationale).

Szczenięta urodzone w moim domu są w pełni rasowe - posiadają cechy rasy cocker spaniel angielski a ich pochodzenie jest w pełni udokumentowane co gwarantuje przynależność ZKwP.

Szczenięta odchowuję w domu, ze stałym kontaktem z ludźmi, dziećmi i innymi zwierzętami domowymi oraz pod stałą opieką weterynaryjną. Szczenięta są odrobaczane oraz poddane kompletowi szczepień. Nabywcom szczeniąt przekazuję wskazówki odnośnie żywienia, wychowania oraz pielęgnacji cocker spaniela angielskiego.

W hodowli używam zwierząt przebadanych pod kątem następujących chorób genetycznych: postępujący zanik siatkówki (prcd PRA) , Familiar Neuropathy (FN), Acral mutilation syndrome (AMS) oraz Adult Onset Neuropathy (AON). Staram się również o aktualne kliniczne badania oczu i serca oraz o badanie dysplazji stawów biodrowych u rodziców szczeniąt. Należy jednak mieć na uwadze, że hodowla to nie produkcja a praca z żywymi organizmami i wyeliminować możemy jedynie te schorzenia w stosunku do których możliwe jest stwierdzenie nosicielstwa badaniem genetycznym. Istnieje jednak szereg schorzeń, których sposób dziedziczenia nie został jeszcze poznany i w związku z tym nie można ich całkowicie wyeliminować. Przykładami tego typu schorzeń występujących w rasie są katarakta, jaskra, podwójne rzęsy czy dysplazja stawów biodrowych.

Osoby poważnie zainteresowane nabyciem szczenięcia z mojej hodowli proszone są o wypełnienie krótkiej ankiety, na podstawie której dowiaduję się w jakich warunkach będzie żył pies, kto będzie jego opiekunem i jakie jest jego dotychczasowe doświadczenie w opiece nad psami. Od przyszłych właścicieli oczekuję wiedzy dlaczego decydują się na psa właśnie tej rasy oraz czy znają w szczególności minusy jego posiadania. Oznacza to, że chęć zakupu szczenięcia nie oznacza, że zostanie ono Państwu sprzedane. Nie sprzedaję szczeniąt "z marszu", pod wpływem impulsu itd. Muszę mieć czas na bliższe poznanie i przekonanie się, że maluch "idzie w dobre ręce".

Szczenięta sprzedawane do hodowli lub osobom chcącym brać udział w wystawach psów rasowych powinny mieć skończone przynajmniej 6 miesięcy życia. Uważam, że dopiero w tym wieku można z dużym prawdopodobieństwem (choć nie zawsze) ocenić eksterier szczenięcia. Jest to również wiek w którym ujawnią się ewentualne wady dyskwalifikujące takie jak wady zgryzu czy wnętrostwo.

Zwierzęta z mojej hodowli nie mogą być używane w hodowlach spoza ZKwP.

Osoby wyrażające chęć nabycia szczenięcia przed narodzinami zapowiadanego miotu mogą zostać wpisane na listę osób oczekujących. Wpisanie na listę osób oczekujących nie jest równoznaczne z rezerwacją szczenięcia. Rezerwacja dotyczy konkretnego szczenięcia i następuje po wpłacie zadatku. Decyduje kolejność wpływu zadatku na konto.

Nie prowadzę regularnej działalności hodowlanej, w związku z czym mioty będą pojawiały się sporadycznie. W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt mailowy, w tytule wiadomości podając "szczenięta Give a Five". Chętnie odpowiem na Państwa pytania.