Spezial Rassehunde Austellung, Barnim, Niemcy.

28.07.2019

Sędzia: Janice Beever, GB

SUNDAY CHILL Give a Five: Klasa szczeniąt, ocena wybitnie obiecująca, lok. 1/1, Najlepsze Szczenię w Rasie.
Opis: "Lovely puppy, very promising, nice head, lovely expression, nice earset, nice muzzel, lovely shape, good substance for a puppy, very good rib, quiet happy on the move."

TOUCH OF ANGEL Spanish Eyes: Klasa championów: ocena doskonała, lokata 1/2, CAC (VDH), CAC-R (Club)
Opis: "Very pleasing head, nice expression, needs cut of eyelashes, good front and upperarm, good ribbed, good backend but would show more with better trimming on the hocks, tends to carry the tail very high, moves well, good angulated, nice represended but still needs more hair off."
Spezial Rassehunde Austellung, Pankental, Niemcy.

27.07.2019

Sędzia: Axel Komorowski, D

TOUCH OF ANGEL Spanish Eyes: Klasa championów, ocena doskonała, lok. 1/2, CAC (VDH), R-CAC (Club)
Opis:"Substanzvolle huendin, passende groesse und proportion, exc. behaart, dunkeles pigment, ausdrucksvoller kopf, gerader fester ruecken, deutlich ausgepraegte vorbrust, deutlich ausgeformter brustkorb, korrekt gewinkelt, fluessiger bewegungsablauf, freundliches verhalten."
Seminarium handlingowe z Esther Peeters.

26.07.2019

Po raz kolejny zawitaliśmy w pełnym klimatu Pankental.
W tym roku wystawy poprzedzone były seminarium z handlingu prowadzone przez Esther Peeters, w którym również wzięłam udział razem z Haną. Dzięki seminarium odświeżyłam i uporządkowałam dotychczasową wiedzę a Hana miała okazję poćwiczyć przed wystawą. Hania zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, gdyż nawet ładnie biegała i jak na szczeniaka świetnie stała.

Poniżej kikla zdjęć puchatej kulki wykonanych przez Panią Rosa Schmiedl. Dziękuję za zdjęcia i możliwość wykorzystania.
Klubowa Wystawa Spanieli i Psów Dowodnych, Uzarzewo 1.06.2019r.

03.06.2019

Sędzia: Tina Beswick (GB)

W ubiegłą sobotę, 1 czerwca pojechałam z Angel do Uzarzewa koło Poznania, gdzie w pięknych okolicznościach odbyła się Klubowa Wystawa Spanieli i Psów Dowodnych.
Angel, krótko po odchowaniu swoich 5 szczeniąt, bardzo ładnie się zaprezentowała. Co prawda na początku troszkę jej się nie chciało, ale już przy 3 okrążeniu wystartowała z wrodzoną sobie werwą.
Nie wybiegałyśmy lokaty, ale za to mamy ocenę doskonałą oraz całkiem niezły opis:
"Really nice bitch, nice tan markings, good chest and bone, nice feet, good ribs, moved out really well holding a good level top line, nice type."Czas na grooming.

W piątek przygotowywałam Angel do wystawy. Trymowanie, kąpiel, suszenie a następnie strzyżenie zajęło mi sporo czasu ale opłacało się bo znowu zobaczyłam moją piękną Angel w pełnej krasie.Aktualizacja statusu.

23.05.2019r.

5 miesięcy 2019 roku minęły jak 5 dni. Niedawno cieszyłam się z ciąży Angel a dziś już wszystkie szczenięta znajdują się w swoich kochających domkach. Po tym jak szczenięta opuściły nasze gniazdo w domu zrobiło się strasznie pusto i cicho. Chyba nadeszła pora na trochę relaksu i odpoczynku oraz snucie kolejnych planów.
Z przyjemnością informuję, że z miotu S w domu pozostała czarna suczka o imieniu SUNDAY CHILL Give a Five (FCI), którą w domu nazywamy Hana.Ósmy tydzień - jesteśmy prawie gotowi.

17.03.2019r.

Minął kolejny pełen wrażeń tydzień. W poniedziałek nasza hodowla i nasze szczenięta z powodzeniem przeszły przegląd hodowlany ZKwP. Mamy już metryczki. Zostało nam ostatnie szczepienie i szczeniaki będą gotowe do zmiany domku.
We wtorek odwiedziła nas zoopsycholog i trener psów Paulina Rudnicka z "Psiej Akademii". Szczenięta poddane zostały testom psychicznym. Test pozwolił określić takie cechy jak pobudliwość, typ odruchu obronnego, tendencję do dominacji, pociąg socjalny, wrażliwość na dźwięk oraz wrażliwość na dotyk. Paulina określiła nasz miot jako "bardzo wyrównany, szczenięta są towarzyskie i przyjacielskie. Psy maja elastyczne usposobienie co ułatwi im dostosowywanie się do różnych środowisk. Łatwo poddadzą się tresurze i chętnie będą współpracować z przewodnikiem. Mogą być nieodpowiednie dla ludzi mało aktywnych i rodzin z małymi dziećmi (poniżej 5 lat)."
Przyszłym właścicielom oraz osobom zainteresowanym chętnie udostępnimy wyniki testu dla indywidualnych szczeniąt.

Jak co tydzień wrzucam aktualne zdjęcia szczeniąt.
Zapraszam do oglądania: miot S.Minęło 7 tygodni.

08.03.2019r.

W ubiegły poniedziałek minęło już 7 tygodni od narodzin naszych psich dzieci. Rosną jak na drożdżach, mają wspaniałe apetyty i jak do tej pory nie przysparzają nam zmartwień.
Szczenięta są już dwukrotnie odrobaczone, zaczipowane oraz zaszczepione przeciwko chorobom zakaźnym - parwowirozie i nosówce. Zostało nam jeszcze jedno szczepienie, które nastąpi w 9 tygodniu życia szczeniąt i po tym szczenięta będą gotowe do odbioru.
Mamy pierwsze zdjęcia w postawach oraz portrety, które zamieszczamy na stronie szczeniąt. Zapraszam do oglądania miotu S.
Przy okazji informuję, o dwóch zmianach: nasz miot będzie miotem na literę S oraz bardziej istotna zmiana a mianowicie zmiana przydomka hodowli, który obecnie brzmi "Give a Five (FCI)" po polsku "Przybij piątkę".

Zdjęcia naszych 7-tygodniowych szczeniąt:

Nasze szczenięta mają już 4 tygodnie :)

17.02.2019r.

Jutro miną 4 tygodnie od narodzin naszych szczeniąt. Najwyższy czas zatem aby je przedstawić naszej stronie. Portreciki szczeniąt prezentujemy na stronie miotu S.Urodziły się szczenięta.

26.01.2019r.

21 stycznia, w piękny, mroźny wieczór, w dzień moich imienin, Angel urodziła pięć szczeniąt, w następującej kolejności: złoty pies, złota suka, czarny podpalany pies, złoty pies i czarna suka. Wszystkie zdrowe, bardzo ruchliwe i dużym apetytem, dzięki czemu rosną i zmieniają się w oczach.Oczekujemy na narodziny szczeniąt.

02.01.2019r.

Miło mi poinformować, że w ostatnim tygodniu stycznia 2019 r. urodzą się w naszej hodowli pierwsze szczenięta.

Informacje na temat rodziców oraz szczeniąt znajdą Państwo na stronie Miot S.

Kontakt w celu rezerwacji szczeniąt:

  •    kontakt telefoniczny pod numerem 662 146 964


  •    kontakt e-mailiowy na adres agnieszkatetloch@interia.pl.